27 липня 2014

Вчителю: 6 способів зробити свій блог та 10 способів його використання


Як створити свій блог вчителю?

Це - перше питання, коли вчитель замислюється над створенням свого блогу.

Навіщо вчителю блог?  

Це  друге питання, яке виникає у вчителя.  Що саме в ньому писати?  І чи потрібно там щось писати, якщо допомога блогу в роботі - сумнівна?

Давайте по порядку.

6 способів створити блог 


 Сьогодні існує багато способів створити свій блог, зокрема, існують площадки, де можна створити акаунт та отримати "оболонку" для власного блогу, причому все це безкоштовно.

Є платні площадки, є дешеві способи створити власний блог на всласному хостингу, на безкоштовних скриптах (спеціальних комп'ютерних програмах). Багато чого є, але для вчителя мені б хотілося рекомендувати 6 простих способів.

Спосіб перший

Площадка Юкоз.  Найстаріша, умовно-безкоштовна площадка для створення сайтів.
На цій площадці можна створити як блог, так і повноцінний сайт. Своя система безпеки, свої блоки, які можна монтувати (підключати-відключати), купа шаблонів та можливість створювати свій власний шаблон.

Достатньо просто зареєструватися і - починати створювати свій блог.

Спосіб другий

Площадка  wix.com  Спеціальна площадка для створення блогів. Має всі необхідні інструменти і теж умовно-безкоштовна. Допускає створення не тільки блогів, сайтів та інтернет-магазинів.

Спосіб третій

Площадка  moyblog.net
Площадка для блогів. Створити блог можна натисканням однієї кнопки. Є набір шаблонів та підтримка користувача. Безкоштовна.

Спосіб четвертий

Площадка   mozello.ru
Конструктор сайтів. Умовно-безкоштовна площадка, де можна створити і блог і сайт і інтернет-магазин.

Спосіб п'ятий

Площадка LiveJournal
Площадка-соціальна мережа. Спеціально створена тільки для блогів. Найстаріша площадка. Умовно-безкоштовна.

Спосіб шостий 

Площадка  Blogger.com
Спеціальна площадка для блогів від GOOGLE . Створена спеціально для блогів. Сучасна, надійна площадка з цивілізованими правилами. Повністю безкоштовна.
На цій площадці знаходиться найбільше вітчизняних блогів вчителів.

Яку площадку вибрати? За якими критеріями зробити вибір?
На вебінарі 27 липня  "Блог - інструмент сучасного вчителя" ми розберемо ці критерії та пояснимо як створити блог. Зареєструватися на вебінарі можна на цій сторінці.

10 способів використання блогу для вчителя


1. Блог класного керівника - організаційна та комунікативна робота з класом та батьками. Оголошення, оцінки, домашні завдання. новини, світлини, конкурси, термінові заходи та умови участі...
2.  Блог вчителя-предметника - навчальні матеріали, новини науки, часті помилки, складні завдання, відеоматеріали. підручники...
3. Блог конкурсу. Умови та реєстрація в конкурс, завдання, матеріали для підготовки
4. Блог виховного заходу (свята, виставки, вечора...) - план, програма, щоденник підготовки, світлини, ініціативи...
5. Блог директора школи. Номативні документи. Пояснення нормативів. Накази по школі. Вітання переможців. Оголошення та документи до атестації...
6. Блог заступника директора. Розклад та заміни. Нормативні документи. Методична скарбничка. Графік перевірки журналів (як приклад). Матеріали до атестації та підвищення майстерності.
7. Блог олімпіади з предмету.  Розклад олімпіад. Задачі попередніх олімпіад. Пояснення розв'язку нестандартних чи складних задач. Розклад занять підготовки до олімпіади.
8. Блог класу. Життя класу. Знайомство з новачками. Візитка класу. Досягнення класу: перемоги в конкурсах, змаганнях, олімпіадах. Світлини, фотовиставка творчості. Відеотека класу.
9. Блог школи. Новини школи, блоги вчителів (записи), візитка школи, розклад, досягнення, оголошення.
10. Блог гуртку. Розклад занять. Фотовиставка досягнень та створених в гуртку речей. Відеозаписи майстер-класів учнів гуртку.

З якою б метою Ви не створювали блог - він допоможе учням, батькам і вчителю. Матеріали на блозі зберігаються постійно, накопичуються, нікуди не зникають і не губляться.

Вебінар Блог - сучасний інструмент вчителя (27 липня о 20-00).
 Вхід вільний, реєстрація на цій сторінці.
Всім, хто зареєстрований, вебінар доступний в запису.

Немає коментарів: