01 червня 2014

Свєта! Стули пельку!Правдива історія, розказана класним керівником.  

Імена змінені.

Останній урочистий день випускників в школі - це останній дзвоник та випускний.
Освітянське керівництво міста влаштовує урочистості для всіх випускників міста одночасно.
Свято обіцяє бути масовим.
Невелике місто районного значення нестоличної області України.

11-а, однієї з міських шкіл, на чолі з класним керівником Світланою, у піднесеному настрої, у красивих святкових вбраннях, зайняли місце свого класу на майдані. Стали рядами там, де їм показали організатори урочистостей.
Діти в святковому настрої. Класний керівник із подвоєним почуттям: суму та гордості за своїх вихованців.

Раптово...

Наче з-під землі виростає галаслива фігура пані Марії - представниці МіськВО (управління освіти), яка відразу поводиться так, наче саме вона є власником всіх шкіл міста, заодно директорів, вчителів, батьків і учнів.

Рішучим кроком вона прямує до 11-а і починає кричати на учнів, ображаючи s словами, s тоном та поведінкою.
Класний керівник, дочекавшись паузи у крику п.Марії, відводить її в сторону і просить: "Не кричіть, будь ласка, на дітей. Вони без крику все зрозуміють і стануть там, де ви скажете."

На що п.Марія голосно, з таким самим криком та наказом в голосі відрізала:
"Свєта! Стули пельку!" Так гучно, що чули не тільки учні Світлани. Чули і бачили всі.

Учні відразу замовкли. Решту свята Світлана вмовляла парубків класу не відповідати грубістю на грубість, бо вони обговорювали. як захистити свою улюблену вчительку від нікому невідомої агресорки - господарки всєя шкіл, вчителів та учнів всього світу міста.

Учні і класний керівник геть пропустили свято, яке було організоване "непосильним трудом" п.Марією і її колегами з управління.

А Світлана ввечері та вранці ще не могла забути образи при учнях та колегах всього міста і боліти це, напевно, буде ще довго...
 

5 коментарів:

Ольга Гергель сказав...

Дуже яскрава і надто поширена в ситуація. Таке відношення до особистості по всій вертикалі влади в освіті, а остання ланка це - вчитель. Якщо він людина порядна (хоч це далеко не завжди), то образи і приниження не будуть перенесені на учнів. А от що робитиме вчитель, якого принижують? Які наслідки будуть для його професійної діяльності? Чи зможе він виховувати успішних і щасливих людей? Питання риторичне. Чи хтось знає конкретну відповідь?

Надія сказав...

Заявление в прокуратуру, непременно!!! И не отступать. Такие пани М. такого очень боятся. Если учитель смолчит, то будет рабыней всегда, тогда, извините, так ей и надо. У нас несколько лет назад ученик оскорбил учительницу (не из нашей школы), и она выиграла суд, были публичные извинения и компенсация.

Людмила сказав...

Поширена? Це технологія поведінки відточена роками, бо (як і всюди) ті хто нижче за рангом - вже не люди... А вчитель в цій ситуації не виграє, бо кругова порука не дасть це зробити... Та й затягнеться це на роки в суді...Хіба вчитель який має власну думку комусь потрібен сьогодні в школі? Це проблема для керівника!!!Хочу вірити в краще нашої освіти.

Надія сказав...

Нет. Ничего не изменится, если мы будем жить с такой психологией. Вы думаете, что ОНИ одумаются, придут и скажут: "Мы теперь хорошие, будем о вас заботиться....и пр." Мудрец сказал: "Если вы себя не цените, то почему решили, что в этом мире кто-то даст за вас хоть грош". Мне легко давать советы, вы уж извините, я работаю в щколе, где администрация интеллигентная, и мы понимаем, что нам их надо беречь.

Людмила сказав...

Якраз я себе ціную і не "лягаю" під адміністрацію, а для цього отримала 2 вищу юридичну освіту. Тому для свого керівництва стала ще більшою проблемою... Кожний судить виходячи з власного досвіду!