23 липня 2014

Види електронних портфоліо вчителя


Портфоліо вчителя можна реалізувати в декілька способів

Спосіб першийВеличезна папка, із роздрукованими чи написаними від руки розробками, або підібраними та складеними по темах матеріалами до уроків.


Ці папки є у кожного вчителя і довгий час вони були основним портфоліо кожного педагога. Чим більше стаж вчителя - тим товстіше папки.

Абсолютно очевидно, що цей спосіб створення портфоліо вчителя безнадійно застарів. Важко знайти управлінців, які б вимагали саме такої форми збирання своїх матеріалів вчителю.

Спосіб другий - Електронне портфоліо


Ті самі матеріали, що в паперовій папці, але вже в цифровому вигляді. Всі файли зібрані на комп'ютері у віртуальній папці і на флешці вчителя.Така флешка є в сумочці вчителя і він завжди готовий показати чи використати будь-яку зі своїх наробок.
Очевидно, що і такий спосіб створення електронного портфоліо вчителя також застарів, оскільки немає узгодження вмісту флешки та комп'ютера, на якому збираються всі файли  із розробками вчителя. Завжди виникає плутанина із файлами, щось втрачається, щось дублюється, вже не кажучи про те, що сама флешка може зіпсуватися або загубитися.

 Спосіб третій


Зберігання всіх файлів у віртуальній папці на віддаленому сервері та створення блогу-портфоліо, із ссилками на ці матеріали.

Блог створюється на публічних площадках і має будову сторінки із ссилками на файли, з описами цих файлів.Таке портфоліо є відкритим, доступним та його легко продемонструвати. Недолік - занадта відкритість. Блог на спільних платформах (наприклад, http://blogspot.com/) легко індексується та по будь-якому слову на сторінці буде видаватися до перегляду в пошукових системах.

Не думаю, що така занадта відкритість є на користь.

Четвертий спосіб


Створення хмарної папки вчителя, на хмарному сервісі, в особистому акаунті вчителя. така папка є і флешкою і папкою одночасно. Доступ до цієї папки вчитель має з будь-якого місця, де є підключення до мережі Інтернет, з будь-якого пристрою.

Вебінар "Вся школа на хмарах" Оксани Барабаш


Переглянути матеріали можна зі смартфону, планшету, нетбуку, комп'ютеру. Попрацювати над удосконаленням матеріалу можна в будь-який момент, як виникла ідея: зі смартфону в кафе, з планшету в поїзді чи з домашнього комп'ютеру ввечері, при підготовці до уроку.

Звісно, до такого портфоліо треба також якусь "обгортку" - файл, де будуть зібрані описи матеріалів і ссилка на файл у сховищі (на хмарній папці).

Цінність такого виду електронного портфоліо в тому, що доступ до нього вчитель відкриває власноруч і тільки тому, кому вважає за потрібне. Так само в будь-який момент, доступ мже бути закритий.

Що це означає? 

Під час атестації чи влаштування на нову роботу - вчитель може відкрити доступ до свого портфоліо атестаційній комісії. після завершення атестації - закрити доступ і продовжувати роботу без "зайвих очей".

Вебінар "Електронні портфоліо вчителів в трьох варіантах"


21 липня 2014 року заступник директора школи провела вебінар (в рамках Клубу Elnik) де розповіла про створену систему електронних портфоліо вчителів у своїй школі. Прослухати в запису можна тут.

Вебінар набув дуже багато відгуків, тому ми вирішили його розширити, запросити інших педагогів та керівників, які мають досвід створення та використання електронних портфоліо.


Цей вебінар відбудеться 19 серпня, в рамках Клубу Elnik.
Приєднатися до клубу можна в будь-який момент на цій сторінці.

Клуб Elnik - це постійно діючий клуб педагогів, де ми вчимося новому і ділимося досвідом. Відкрито та щиро обговорюємо проблеми і реформи освіти. Збираємося раз-два на тиждень, 16 зустрічей в триместр, 48 зустрічей в рік.

Приєднатися до Клубу Elnik

Немає коментарів: