11 вересня 2014

Перший крок для керівника (мотивація до змін)


Багато керівників навчальних закладів задаються питанням: як вмотивувати вчителів  на використання комп'ютерів та мережних технологій для навчання.

Корисна порада від Джона Максвела, для будь-якого лідера, що
прагне змін для своєї організації.


Лідер повинен змінитися сам, перш ніж закликати до змін інших

Як це не сумно, але багато лідерів схожі на одну мою приятельку.  
Якось вона показала мені список новорічних побажань: добрішими ставитися до людей, менше критикувати, їсти здорову їжу, не налягати на жирне і солодке, бути щедрішими по відношенню до друзів.
- Чудові цілі! - Сказав я. - А ти впевнена, що справишся з усіма?
- При чому тут я? - Здивувалася приятелька. - Це мої побажання тобі!
 
Відомий американський промисловець і філантроп Ендрю Карнегі казав: «Чим старше я
ставав, тим менше звертав уваги на те, що говорять інші. Я просто дивився, що вони
роблять ».  
Великі лідери не просто говорять, що треба зробити, - вони роблять це!

Мінятися ніколи не пізно

Макс Депре говорив: «Зрештою, важливо пам'ятати: ми не можемо стати тими, ким нам слід
стати, коли продовжуємо робити те, що ми робимозараз ».  
Кінець змін у вашому житті - кінець вам, і це правда.

Про що ви подумаєте, почувши ім'я Альфреда Нобеля?  Швидше за все, про Нобелівську премію. Однак знаменита премія - всього лише «друга глава» в історії життя цієї людини.  
 
Альфред Нобель - шведський хімік, винахідник динаміту та інших потужних вибухових речовин, заробивши на своїх винаходах величезний капітал. Коли помер брат Альфреда, в одному з газетних некрологів помилково замість імені брата з'явилося його ім'я. В цьому некролозі «покійного» Альфреда називали людиною, яка дала людям можливість вбивати один одного в нечуваних раніше масштабах і розбагатілим за рахунок цього. Вражений такою оцінкою своєї праці, Нобель вирішив використовувати своє багатство для винагороди людям, що зробили найбільш значний внесок у розвиток людства.
 
У Альфреда Нобеля відбулася рідкісна можливість почути оцінку свого життя, і прожити після цього ще досить довго, щоб мати можливість змінити цю оцінку.
 
Комедійний актор Джері Льюїс каже, що кращим весільним подарунком став для нього фільм,
знятий під час вінчання.
Коли в подальшому його стосунки з дружиною розпалювалися до межі, Льюїс замикався в своїй кімнаті, прокручував фільм з кінця до початку і виходив вільною людиною.
 
Навряд чи у вас буде можливість прочитати в газетах свій некролог або прокрутити своє життя з кінця до початку. Але у вас є інша можливість - прямо зараз зробити вибір на користь змін. якщо ці переміни будуть успішними, то ви озирнетеся і назвете їх особистісним ростом.
 
Джон МАКСВЕЛЛ   Виховай в собі лідера

Немає коментарів: