23 вересня 2014

Три питання до перевернутого навчання від Джонатана Мартіна

Джонатан І. Мартін - педагог, вчений, письменник та консультант (США), пише про
лідерство вчителя і керівника, останнім часом дуже зацікавився перевернутим навчанням як методикою, що виховує в учнях лідерські якості і вчать ставити мету в навчанні.

Джонатан І Мартін 

3 Питання до "перевернутого" класу

 Якщо ви плануєте використовувати "перевернутий клас", то ви можете думати про декілька ключових ідей.


1 Домашнє завдання

Одна з найбільших проблем, з якою я зіткнувся, як учитель - це виконання домашньої роботи всіма учнями. При перевернутому навчанні [прим. перекл.] ви очікуєте, що учні отримують домашнє завдання і виконають його і на цьому будуєте наступний урок. Але деякі учні не виконують домашнє завдання і не дивляться домашні завдання [текстові або відеоматеріали - прим. перекл.] вдома.  Як Ви тоді забезпечите темп уроку?
 
Не всі учні виконують домашнє завдання. Не всі учні розуміють матеріал уроку, і потім вони не можуть (з різних причин) ані підняти руку, ані поставити запитання. Не всім учням сподобається такий підхід до вивчення предмету. Не всі учні будуть від початку бачити цілісно стратегію "перевернутого навчання" в якості задоволення своїх потреб у навчанні.
Як ви зможете залучити учнів, які чинять спротив методиці "перевернутого навчання"? Як ви будете задовольняти потреби цих учнів?

2 Зміст Уроку

Є два аспекти, які я тут розгляну:
 
а) Глибина проти ширини


Жоден учень не зможе і не захоче переглядати вдома купу 60 (або більше)-хвилинних матеріалів, які ви їм порекомендуєте до уроку, та не зможе це робити регулярно.
Який об'єм ви дасте (порекомендуєте) їм дивитися онлайн, в домашніх умовах?  
Як глибоко учень повинен вивчати кожне питання матеріалу?  
Який об'єм матеріалів учень повинен вивчити і скільки ви поклали цього матеріалу в ваших відео та скрін-роліках (що задали учню для домашнього вивчення)?
 
Крім того, скільки і які завдання треба використати на уроках для розвитку навичок мислення вищого порядку та для забезпечення розвитку навичок мислення вищого порядку в класі після того як учні розглядали урок в домашніх умовах?  

Це питання відноситься до іншого аспекту якості навчальних матеріалів (див. нижче).
 
б) "Як зробити?" проти "Чому так?"
 
Є учні, що потребують прямих вказівок, слідують алгоритму в розв'язанні завдань, а є учні, які вивчають, як цей алгоритм працює.
Ось невеликий приклад, щоб проілюструвати свою точку зору: 
Я можу дати учням правила множення позитивних і негативних чисел, але вчити їх «чому правило так працює» - має вирішальне значення для їхнього розуміння математичного поняття.
Частина учнів задовольниться правилами і не стане розбиратися в тому, чому відповідь саме така. А частина учнів зрозуміє та розбереться - чому саме так працює правило.
 
Як ви використаєте метод "перевернутого навчання", щоб навчити правилу "як зробити?" і розібратися "чому так?" Очевидно, що це мають бути різні уроки.

В якому випадку краще пояснення дати на домашню роботу, а в якому - зробити його в класі? Що б ви дали учням по-перше пояснення "як зробити?" чи "Чому так?" - [прим. перекл.].  Чи це підходить для всіх учнів і для всіх понять (правил, задач)?

3 Якість навчальних матеріалівД-р Скотт Морріс радить, "Щоб отримати повну інформацію з матеріалу, достатньо просто запустити пошук в Інтернет. Більш важливим є пошук великої кількості інформації, ніж заглиблення".

Я думаю, що якщо ви збираєтеся давати один, два або навіть п'ять "перевернутих" уроків в 13-тижневий курс (менше половини), то порада доктора Морріса може бути цінною.  

Однак, якщо перевернуте навчання ви збираєтеся робити системно, на кожному занятті циклу, тобто критичну кількість навчального плану, то якість навчальних матеріалів стає життєво важливим.
 
Дуже хорошу пораду дає Лінн Куліскі: "... вставляти ... кумедні деталі, з жартами, або дурних [кумедних] акцентів і речі, які дивують і розважають своїх учнів."
Я не говорю, що ми повинні бути цікаві, але я кажу, що ми повинні бути привабливими.

Подивимося правді в очі, якщо навчальний матеріал [що ви пропонуєте для домашнього завдання - прим. перекл.] не є привабливим - ви не зможете тримати увагу учня шляхом примусу зробити домашнє завдання. Нудні, нецікаві або безбарвні матеріали, які ви задаєте учню для перегляду вдома, враховуючи купу більш цікавих приводів для відволікання, здається досить контрпродуктивно.

Якщо ми очікуємо, що учні зроблять справді велику роботу для нас, то ми повинні зробити те ж саме для них.

Висновок:

Раніше я вже писав про зміну сучасного викладання: Викладання сильно змінилося, стало важче і потребує більше навчанню практики, ніж передачі теоретичних знань.
 
Добре впроваджена методика перевернутого навчання повністю відповідає цим викликам. 

Впровадження методики "перевернутого класу" і забезпечення доставки відео та інтерактивних матеріалів учням [і забезпечення виконання домашніх завдань учнями - прим.перекл.], таким чином, щоб робота в класі була побудована на співпраці, практичних завданнях та розв'язання  проблемних завдань - велика педагогічна стратегія для навчального процесу.  

Я думаю, що ми повинні бути обережними, щоб не зловживати сирими, не розробленими методами [прим. перекл.]. Ми повинні розуміти, що такий підхід не може працювати ідеально для всіх учнів і з усіма поняттями. Ми повинні думати про глибину проти широти, а також виходити за рамки простого навчання алгоритмам, без аналізу в наших відео і скрін-роліків [що даються в якості домашніх завдань - прим.перекл.].

 Ми повинні зробити наші уроки активними для учнів і підбирати, або робити домашні завдання, цікавими та привабливими, такими, що привертає увагу наших учнів.

Педагоги повинні задуматися про правильне впровадження методики "перевернутого класу".

 Джерело

Немає коментарів: