12 червня 2013

Частина друга: Інтелект-карти. 8-15 спосіб використання. Фото-приклади


  Інтелект-карти в професії вчителя


Цьому хотілося приділити більше уваги. Всього я бачу (і використовую) інтелект-карти в трьох основних напрямах: навчальний процес, класний керівник та власний професійний рост

Навчальний процес

8. Наочні матеріали. Восьма карта з 13

Попередні сім карт  тут

Створіть
карту процесу, класифікації, додайте ссилку або текстовий коментар.
Якщо створити карту простою картинкою - можна створити з неї інтерактивні картинки на сервісі  http://www.thinglink.com/

Приклад
9.  Довідники та опорні конспекти


Кожну тему можна розкрити за допомогою серії інтелект-карт.  Створіть карту по кожному параграфу теми і отримаєте - цілий набір карт-конспектів, які точно і лаконично будуть розкривати тему.

Одну загальну карту створіть як пояснювальну для об'єднання всіх карт. Такий набір карт можна і роздрукувати і переглянути швидко для нагадування (як шпаргалку).

В новому навчальному сезоні в Дистанційній Академії в нас буде багато карт. Буде і такий курс з карт. Там і навчимося це робити.

=>>  Чекаю на Ваші пропозиції щодо прикладу.

10 Супровід тестів.


Навчальний тест для учнів - хороший спосіб перевірити та узагальнити свої знання. Але для учнів іноді доцільно (під час проходження навчальних тестів) підгледіти в шпаргалку. Дуже велика користь буде тут саме від інтелект-карти. Якщо учень буде підглядати не в зошит чи підручник (текстова інформація), а в інтелект-карту. Бо тут він недостатню інформацію буде бачити в системі, наочно бачити всю логіку матеріалу.

По кожному тесту, по кожному типу розв'язання задач (математики, фізики - УВАГА!) - варто створити ментальну карту. Так всі алгоритми запам'ятаються легше.

=>>  Чекаю на Ваші пропозиції щодо прикладу.

11. Домашнє завдання - намалювати карту


Спробуйте дати учням таке завдання: намалювати інтелект-карту матеріалу!
Вони це виконають зі значно більшим інтересом, ніж просто "Вивчити матеріал параграфу 14". 

Приклад: аналіз історичної події
Може бути: класифікація тварин, будова рослин, порядок дій, алгоритм розв'язання задачі, послідовність подій, хімічні властивості речовин....

 Класний керівник


12   Режим роботи учнів


Рекомендований режим дня учня. Нагадати про обов'язки та права, рухомий режим, режим домашніх завдань.

=>>  Чекаю на Ваші пропозиції щодо прикладу.

13   Розклад роботи учнів


Такий же розклад як для своїх дітей. Тільки включає: розклад уроків, розклад гуртків, додаткових занять, дистанційних занять (якщо Ви їм таке влаштуєте) та все-все, що учні роблять в школі.

 =>>  Чекаю на Ваші пропозиції щодо прикладу.

14. Атестація, або власний професійний ріст вчителя


 Тут просто необхідна інтелект-карта! Для того. щоб професійний ріст вчителя був гармонійним по всіх напрямках, необхідно намалювати таку карту, в кожному напрямі виділити складові частини (або пункти) і проставити черговість виконання (пріоритети).

Приклад буде...

=>>  Чекаю на Ваші пропозиції щодо прикладу. 

15. Особисте портфоліо педагога.


Тут без ментальної (інтелект-карти) просто не можна обійтися. Мало хто розуміє, що таке портфоліо педагога взагалі, а про складові счастини портфоліокраще взагалі говорити наочно. Таку наочність і забезпечить нам саме інтелектуальна карта.

Приклад буде на вебінарі про Інтелектуальні карти. Заплановано на серпень.

Бонусна, 16 карта: "Написання книги чи статті". 

Сама пробувала: за допомогою інтеллект-карти та мобільного телефону стаття чи, навіть, книга, пишеться достатньо швидко і продуктивно.

Продуктивність зростає в декілька разів. Детальний алгоритм, як написати статтю за допомогою інтелект-карти - буде на вебінарі.

Похідна від цієї карти - Карта написання шкільного твору.

Приклад буде на вебінарі, заплановано на серпень

Далі буде:        Практика створення та  використання ментальних карт
 

Немає коментарів: