18 серпня 2013

3-D моделювання для уроків геометрії (картинки)

Вчителька геометрії

Готується до уроку стереометрії. Дуже важко пояснити матеріал, що стосується перерізів та задач на перерізи стереометричних фігур. Важливо наочно показати природу фігур.

Для уроку необхідно намалювати точну, правильну стереометричну фігуру на дошці. Потім намалювати переріз, який вивчатиметься завтра на уроці.

Прямо на уроці таку фігуру намалювати
неможливо: займе багато дорогоцінного часу уроку. 
Дуже великі незручності в тому, що треба малювати ці фігури крейдою і цей малюнок доведеться малювати ще і ще.

Інші класи прийдуть на уроки і в них буде дуже обмежена площа дошки.

На такий малюнок вчителька витрачає біля години часу.  Іноді - і дві години. Малюється дві години. Використовується на уроці 35 хвилин. Після уроку фігура буде витерта з дошки за 5 хвилин і зникне назавжди.

Наочності, які завжди поруч 


На засіданні клубу 16 серпня була зустріч з розробником навчальних матеріалів і наочностей - Миколою Паращенко.

Він продемонстрував свій ресурс, на якому створені учнями (гурток моделювання) геометричні, фігури пропонується використовувати на уроках геометрії.

Логічно: ми зачепили питання створення фізичних та хімічних візуалізованих лабораторій. Цікава розмова відбулася з цього питання. Дивіться тут.  Є аргументи проти, є аргументи за віртуальні лабораторії.
Всі присутні вчителі математики визнали дуже корисними ці матеріали та наочні посібники, особливо для вивчення стереометрії.

Жаль що не вистачає...


Однак,  керівник гуртка 3D моделювання виразив жаль, що немає постановника задач на створення не просто наочності чи решебніка, а й гідного посібника з математики.

Клубчани запропонували відійти від програми та підручників, натомість, створити бібліотеку наочностей.
Стати членом клубу можна в будь-який момент та отримати всі записи за весь триместр. Записатися на поточний триместр можна ще лише 10 днів (до 28 серпня) тут:
Немає коментарів: